kapitola 7.

17. ledna 2010 v 19:33 | Titany |  knížka
Já vím, ...... trvalo to, ..... ale je tu další kapitola tak si ji užijte


pokračko pod perexem

Kapitola 7. Probuzení

Vyděšeně se na mě podívala, ale potom, jakoby jí něco praštilo přes nos a nedůvěřivě se dívala na Amy.
"Kdo to je?"
"Bývalá členka Raven" - poznamenal velice vážně Tyler. V Ashley cuklo.
"Co tady dělá?!" - ptala se a opatrně couvala.
"Chrání Kessidy."
"Ale proč?" - nechápala Ash.
"Po Kessidy jde Raven, já jsem od nich odešla, abych jí mohla chránit. Nevím proč po ní jdou - možná pro to, že má obrovský potenciál, nebo duši, ale zatím se u ní nic neprojevilo."
Postupně jsme došli do Ashleyna pokoje, kde mě Tyler položil na její postel.
"Potenciál nebo duši?" - ptal se nechápavě Tai.
"Každá čarodějka má buďto potenciál, nebo duši. Potenciál se řídí podle živlů - jako například já - umím ovládat oheň. Existuje ještě země, voda a vzduch. Duše znamená, že má speciální potenciál. Čarodějky co mají duši nemohou ovládat živly, ale mohou se například naučit manipulovat se sklem, s kovy energií a spoustu jiných věcí."
Ash a Tai koukali na Amy se svraštělým obočím.
"Myslíš, že sem někoho pošlou?" - ptala se Ashley.
"Už poslali, před dvěma lety. Vlaštovku."
"Vlaštovku?" - zaptal se Tai.
"Naše jména dostáváme podle živlu, který ovládáme. On ovládal vzduch - proto pták. Zvířata podle kterých se jmenujeme je nám vždy vytetováno na záda."
"Tak proto si je chtěla vidět." - řekl Tai.
"Jak se jmenuješ ty?" - zeptala se Ashley.
"Já jsem drak." - řekla a vyhrnula si tričko ze zad. Měla tam vytetovaného obrovského čínského draka. V tom se Tai křečovitě chytil za hrudník.
"Tai! Co se děje?!" - zakřičela vyděšeně Ashley.
"To je Kess! Něco se s ní děje!" - řekl Tai a stiskl mi ruku. Já, ač jsem byla celou dobu v bezvědomí, vnímala jsem je. Slyšela jsem každičké slovo, které řekly, ale teď jsem cítila jen obrovskou bolest na prsou. Skoro jsem se ani nemohla nadechnout. Bylo to jako tisíce nožů, které se zapichovali hlouběji a hlouběji. Kolem mě byla strašná tma a nad sebou jsem uviděla měsíc v úplňku. Dívala jsem se na všechny strany, ale stála jsem uprostřed ničeho a kolem mně byla jen noc. Najednou se to změnilo. Nade mnou byla blankytná obloha a já jsem ležela na vodě. Nedávalo to smysl. Posadila jsem se. Uviděla jsem před sebou toho krásného modrého ptáka. Stejně jako tenkrát, ale teď jako by to bylo reálnější. Plaval na hladině směrem ke mně. Když už byl skoro u mně natáhla jsem k němu ruku. Byl obrovský. Hlavu měl ve výšce asi čtyř metrů. Ladně se ke mně sehnul a nechal se pohladit po jeho černém zobáku. Když se znovu napřímil, jako by se ty dva obrazy spojily v jeden. Seděla jsem na vodě, kolem mně byla tma. V dálce na noční obloze překrásně svítil měsíc a před ním se rýsoval obrys toho ptáka. Kolem měsíce a toho ptáka se nádherně třpytil vzduch.
Začala jsem se vznášet ve vzduchu, který se třpytil i kolem mě. Když jsem se snesla zpátky, všechny ty obrazy se ztratily. Seděla jsem na Ashleyně posteli a Tyler se na mě zvědavě díval.
"Co si viděla?" - ptal se zvědavě.
"Jak víš, že jsem něco viděla?"
"Cítil jsem to."
Najednou jsem uviděla Amy která seděla hned vedle Tylera.
"Amy!" - řekla jsem šťastně a objala jí.
"Tak ráda tě vidím!"
"Kess, já tebe taky, ale tohle je vcelku důležité, jestli si něco viděla, potřebuju vědět co!"
Zamyslela jsem se.
"No prvně jsem viděla Měsíc."
"Měsíc?" - opakovala po mě Amy.
"Jo, - byla noc a svítil tam měsíc v úplňku."
"Máš duši!" - řekla Amy ohromeně.
"A potom tam byl krásný pták, já jsem seděla na vodě a on plaval ke mně." - Amy div nevypadly oči z důlků.
"Je to špatně?" - zeptala jsem se opatrně. Amy se v tu chvíli zdála, že o něčem přemýšlí tak usilovně, že ani nevnímala, co se kolem ní děje.
"Pohladila jsem si toho ptáka a potom se to všechno spojilo." - vysvětlovala jsem horlivě.
"Kolem byla noc, pode mnou voda, v dálce měsíc a před ním ten pták a všechno se tam třpytilo, i kolem mně, a já potom byla ve vzduchu a když jsem se snesla vzbudila jsem se tady."
Tai zvědavě těkal pohledem mezi mnou a Amy. Ta na mě zírala a vypadala jako by si něco promýšlela.
"Amy?" - zeptala jsem se opatrně a sáhla jí na rameno. Amy s sebou cukla a rychle se rozhlédla kolem. Na stole stála sklenice s vodou. Amy vstala, vzala tu sklenici a posadila se zpátky ke mě.
"Skus pohnout s tou vodou." - fain, - kdybych nevěděla že je čarodějka, myslela bych si že je to cvok, ale i tak.
"A to jako jak?" - zeptala jsem se pochybovačně.
"V duchu si představ, jak s ní hýbeš." - řekla a strčila mi sklenici do rukou. Chvíli jsem do ní civěla, jako bych nevěděla co to je, ale potom jsem se začala plně soustředit a bez problémů jsem dokázala s tou vodou hýbat! Tvarovala jsem ji ve vzduchu, ohýbala, stlačovala a nakonec jsem jí nechala spadnou zpátky do sklenice.
"Páni, to je skvělý!" - řekla jsem a podívala se na ně. Tai se mnou sdílel radost, Ash tomu pořád nemohla uvěřit a Amy vypadala, že vybouchne štěstím.
"Nejsem sama!" - vykřikla najednou.
"Co?" - zeptala jsem se. Amy se uklidnila a začala vysvětlovat.
"Víš, Kess, schopnosti čarodějky se určují podle toho, jestli má čarodějka duši, nebo potenciál. Duše znamená,...."
"Amy." - přerušila jsem jí.
"Já jsem vás slyšela - tohle vím."
Na chvíli se zarazila, ale potom pokračovala.
"Čarodějka má vždy jen Duši, nebo jen Potenciál. Já jsem ale byla výjimka. Měla jsem obojí - dokážu manipulovat jak s ohněm, tak s energií. Byla jsem jediná na světě, ale ty to máš taky!" - řekla šťastně.
"Co?" - nechápala jsem.
"No to že jsi viděla měsíc v úplňku znamená, že máš duši, a to že jsi viděla vodu a toho ptáka znamená že máš potenciál, - jako já mám oheň, tak ty máš vodu." - tohle jsem chvilku musela vstřebat.
"A když ty dokážeš používat energii, tak co umím já?" - zeptala jsem se po chvíli opatrně.
"To nikdo neví - musíš to zjistit sama."
"A jak to mám zjistit?"
"No - já vlastně nevím, u mně se to projevilo když jsem bojovala, když mi šlo o život. Objevilo se kolem mně silové pole." - tak tohle bylo skvělý. Měla jsem schopnosti, nevěděla jsem jaký a nikdo nevěděl, jak to poznat. Navíc po mně šla nějaká organizace - plná čarodějů a chtěj abych se k nim přidala. Určitě by neváhaly použít i násilí, ale kdyby mě opravdu oddělili od Taie zemřeli by jsme. Co po mně vůbec chtějí?! Proč po mně jdou?! Co se mnou chtějí dělat a co dělají oni?! V mé hlavě byla spousta otázek. Tolik, že se snad všechny do mé hlavy ani nemohli vejít. Bylo toho na mně moc. Bolela mně hlava a mněla jsem hlad. Pro mně dost velká záminka k tomu být pořádně otrávená a naštvaná.
"Co po mě sakra chtěj?!" - vyštěkla jsem otázku, která v mé hlavě zaplňovala nejvíc místa.
"Kess,..." - řekl starostlivě Tai a sedl si ke mě na postel.
"Já nevím Kessidy!" - řekla rázně.
"Existuje stovka důvodů proč tě chtějí! Nejpravděpodobnější by bylo to - že nějak věděli, že budeš taková jako já, - nebo tě chtěli prostě mezi sebe, protože čarodějky vymírají! Je spousta důvodů!" - to mně trochu zklidnilo.
V místnosti se rozlehl nepříjemný zvuk. Můj žaludek se dožadoval pozornosti.
"Mám hlad." - oznámila jsem, jako kdyby to už všichni nevěděli. No a aby ne - od včerejška jsem nic nejedla.
"Pojď se najíst." - řekla Ashley a už mě táhla po schodech dolů do kuchyně. Amy klopýtala těsně za mnou.
"Páni!" - vypadlo z ní, když prošla dveřmi.
"Heh, já jsem takhle taky reagovala." - poznamenala jsem s nezadržovaným smíchem.
"Nemáš taky hlad Amy?" - zeptala jsem se, když jsem otevřela lednici.
"Usmažím nám vajíčka." - řekla jsem dřív než stačila něco říct a dál jsem si jich nevšímala. Potřebovala jsem se nějak odreagovat a vaření pro to bylo ideální. Šmejdila jsem v kuchyni a hledala co kde je. Když jsem otevřela dveře do spižírny, našla jsem tam snad všechno jako v normální rodině. Mouky, rýže, oleje, brambory, ocet.... rychle jsem se šla podívat zpátky do lednice. Bylo tam všechno co jsem potřebovala. Otočila jsem se s úsměvem od ucha k uchu.
"Tak lidi - bude změna - něco uvaříme. Amy - pojď mi pomoct." - řekla jsem nadšeně a dál se věnovala schánění surovin.
"Tak fain, bezva, do čeho se dáme?"
"Hm, počkej, juknu se jestli tu je nějaké maso." - odběhla jsem k lednici a otevřela mrazničku. Byly tam kuřecí stehna, nějaké vepřové maso a rybí filety.
"Já zírám, - Tai - kdo to všechno nakoupil?"
"Já nevím - to ty Ash?" - Ashley zakroutila hlavou.
"To byl William."
"William! Kde je? Už jsem ho dlouho neviděla, stalo se mu něco?" - starostlivě jsem se podívala na Ashley.
"Ne - je v pořádku, jen není zvyklej bejt pořád v přítomnosti člověka - vždycky to byl samotář."
"Ale prt, samotáře neberem." - řekla jsem s humorem.
"Tai, zajdeš pro něj prosím tě? Jsem si jistá že by rád věděl co se stalo."
"Uvědomuješ si, že bys musela jít se mnou?" - popozvedl obočí.
"Ou, na to jsem zapomněla. Ash, půjdeš prosím ty?" - zeptala jsem se jakoby nic s předstíranou radostí a otočila jsem se zpět k Amy. Ash se podívala na Taie s obličejem plným obav.
"Bude v pohodě, běž pro něj." - odpověděl Tai na její obavy.
Ash se na mě ustaraně podívala a poté odešla někam ven.
"Amy! Mám nápad! Co říkáš na čínskou kuchyni?" - aniž bych čekala na odpověď, začala jsem vyndávat maso z mrazničky.
"Dej ho prosím rozmrazit." - požádala jsem ji a už jsem běžela pro rýži. Vaření byla snad ta jediná věc na světě - při které jsem se cítila opravdu šťastně. Doma jsem vařila jen tehdy, když jsem byla doma sama. Vždycky, když mně viděla vařit matka okamžitě na mě začala křičet. Asi jsem to nedělala podle jejich představ. Amy ale o mém nadšení pro vaření věděla a snažila se mně podporovat jak jen to šlo.
"Tai, - oloupej mi prosím cibuli." Hodila jsem mu obrovskou cibuli. Bleskově se zvedl za židle a začal nám pomáhat. Konečně - po dlouhé době jsem zase byla šťastná. Všichni jsme blbli a smáli se. Házeli jsem po sobě kroužky cibule a papriky. Já a Amy jsme začali amatérsky zpívat. Tak jak jsme to dělali vždycky když jsme se chtěli zasmát. Amy si několikrát hrála, ale já bych spíš řekla že mně chtěla vyděsit. Máchla rukou nad pánví a z něho vyšlehly obrovské plameny.Čína byla za hodinku a půl hotová. Tai nám prostřel stůl, jako v nějakém pěti hvězdičkovém hotelu. Když jsme dojedly, mohlo být něco kolem půl osmé. Všichni společně jsme opláchli nádobí.
Něco mně začalo šimrat v krku.
"Tai, chceš pít?" moc dobře věděl co mu tím nabízím, protože to ihned odmítl.
"A nechceš jít alespoň na lov? Já vim jakou máš žízeň."
"Chtěl bych, ale mám strach co to s náma udělá. Od tý doby jsem ještě nelovil." Starostlivě se na mě díval.
"Půjdu s tebou." - přičemž jsem to řekla jako hotovou věc.
"Amy - ty by ses měla stavit doma, abys neměla průšvih." - trhavě přikývla a obrátila se na Taie.
"Jsem si na sto procent jistá, že teď, když se projevily její schopnosti po ní Raven půjde jako šílená."
"Jasně, uvidíme se zítra ve škole a tam se domluvíme." - řekl Tai a doprovodil ji ke dveřím.
"Nechám tu vzkaz, kdyby se vrátila Ash a William." - řekla jsem když se Tyler vracel.
Oba dva jsme vyšli z domu přesně v osm hodin. Celý dům byl prázdný, a na stole ležel lísteček na kterém stálo 'Tyler a já jdeme lovit. Nevíme kdy se vrátíme, ale rozhodně tu na nás počkejte.
Kessidy.'
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sam sam | 17. ledna 2010 v 20:03 | Reagovat

tiez dobry diel... XD moc sa tesim na dalsi.... dufam ze bude skoro... XDpapa

2 saya14 saya14 | E-mail | 18. ledna 2010 v 15:22 | Reagovat

vynikajuceeeee :-D :-D rychloo dalej =D

3 Pupa Pupa | Web | 18. ledna 2010 v 17:27 | Reagovat

to bolo skvele :D a to nevadi aj mne to trva :D no ja to mam rozpisane a kazdy den no skoro kazdy den nieco napisem lebo to bude extra dlhy diel a potom asi zacnem pisat dalsiu ale to este neviewm pretoze nemam ludi co by mi to citali :( este uvidim ale ty hlavne neprestavaj je to vynikajuce :-*

4 Anke Anke | Web | 20. ledna 2010 v 17:46 | Reagovat

Skvely :) Jsem rada, ze tu je dalsi dil :)

5 Janka Janka | 22. ledna 2010 v 20:27 | Reagovat

No to je upa kráááásný x) .... Rychlo další pokráčko x) .... Moc se na to těším x) ....

6 Pupa Pupa | Web | 27. ledna 2010 v 21:06 | Reagovat

posledné pokračko je na blogu :)

7 Samara Samara | Web | 29. ledna 2010 v 22:31 | Reagovat

nová recenzia je na blogu dufam že sa ti bude páčit :)

8 Pupa Pupa | Web | 30. ledna 2010 v 21:23 | Reagovat

[7]: to už si s tým nemusela otravovať Samara :-/

9 Pupa Pupa | Web | 31. ledna 2010 v 11:41 | Reagovat

Tak dobre Titany :) dám ťa tam :D ale čím by si chcela byť?? :D stačí povedať a ja ťa tam nejak dám :D napíš čo by si chcela tam stvárňovať a popísať o sebe a hlavne meno :)

10 Pupa SBééénko :D Pupa SBééénko :D | Web | 31. ledna 2010 v 22:40 | Reagovat

Tak už je na blogu prvý dielik :D dúfam že sa ti bude páčiť ako som ťa tam vložila :D :D

11 Anke Anke | Web | 2. února 2010 v 17:44 | Reagovat

Ahoj, u me je SONA, tak pokud chces, prihlas se.

12 Smuizchanl-Suz Smuizchanl-Suz | Web | 5. února 2010 v 17:38 | Reagovat

vyber i ty jméno pro časopiseQ jaké to bude ? je to na tobě http://smuizchanl.blog.cz/1002/casak vybírej tadyq a jedno jméno co vyhraje dostane malinkou odměnu  a je fuk jestli zní nesmaslně nebo ne!Je to na tobě čím zajíavější tím lepší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama